Tuesday, Aug 4, 2020
HomePosts Tagged "ветувања"

Сопартијците и гостите на 22 Конгрес на СДСМ му упатија конкретна порака на Заев, кој е единствениот кандидат за претседател на партијата и мандатар за состав на новата Влада. Биди државник, а не политичар - му порачаа тие во своите обраќања, бидејќи според нив, само

Read More

Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров во телефонски разговор со американскиот државен секретар Џон Кери, побарал САД да ги исполни своите ветувања дека ќе ги одвои борите упатени кон опозицијата во Сирија, кои се под контрола на Вашингтон, од поранешниот Нура Фронт и другите слични

Read More

Владата на премиерот Никола Груевски досега во повеќе наврати ги покачи пензиите со износ од 5 проценти годишнo, освен во периодите кога економијата беше во пад. Можеби и ова покачување е дел од програмата на партијата со која ги доби изборите пред една година, но

Read More