Wednesday, May 20, 2020
HomePosts Tagged "Шкендија"

Шкендија и офцијално потврди дека тренерот Томас Брдариќ поднел оставка која била прифатена. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Ерхан Селими, кој му беше прв помошник на Брдариќ. Тој ќе го води и најзначајниот натпревар на Шкендија оваа сезона, финалето на Македонскиот куп

Read More

Клубот од Тетово најверојатно поради инцидентите на вчерашниот натпревар во рамките на полуфиналето од купот на Македонија, ќе одигра неколку натпревари како домаќин пред празни трибини, а се очекува да добие и парична казна. Натпреварот од 29-то коло помеѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра

Read More

Хаос на терените. Генералниот директор на фудбалскиот клуб „Шкендија“ И.Р. (46), еден полициски службеник и уште две лица се повредени на вчерашниот натпревар Вардар - Шкендија на арената „Филип Втори Македонски“ во Скопје. Според МВР, дел од навивачката група на ФК „Вардар“ се обидела физички да

Read More

На вчерашниот натрпевар меѓу ФК Шкендија и Силекс дошло до инцидент меѓу тетовските навивачи „Балисти“ и домашните навивачи од Чаир организирани во групата „Шверцери“. Обезбедувањето и полициските службеници интервенирале при што дошло и до краток прекин на натпреварот. Подоцна на враќање бил каменуван и автобус на

Read More

Тринаесет повредени лица од кои две пренесени во Ургентниот центар во Скопје е билансот од тепачката која денес се случи кај Сретков мост меѓу навивачи на Будуќност и Шкендија. Од МВР информираат дека инцидентот се случил кога 10-тина автобуси со навивачи на Шкендија се движеле

Read More

Македонскиот шампион Вардар во второто коло од Првата македонска фудбалска лига успеа да победи во дербито против Шкендија со резултат од 1:3. „Црвено-црните“ го решија натпреварот во последните минути од мечот кога успеаја да постигнат два гола. Ивановски ја отвори серијата на голови, за две минути

Read More