Thursday, Apr 9, 2020
HomePosts Tagged "Балисти"

Прекинат е реваншот од полуфиналето на Купот на Македонија меѓу фудбалските екипи на Шкендија и Вардар откако домашните навивачи “Балисти” влегоа во теренот. Атмосферата зовре кога судијата Ставрев им подели црвени картони на двајцата капитени Хасани и Грнчаров поради недолично однесување по што Балистите влегоа

Read More

Присуството на Зоран Заев на трибините на вчерашниот натпревар од квалификациите за Лига Европа на Шкендија против Гент ги зовре владините поддржувачи кои го обвинија за наводна поддршка на навивачите кои скандираа националистички и навредливи пораки, се вееја знамија за Голема Албанија и се величеа

Read More

На вчерашниот натрпевар меѓу ФК Шкендија и Силекс дошло до инцидент меѓу тетовските навивачи „Балисти“ и домашните навивачи од Чаир организирани во групата „Шверцери“. Обезбедувањето и полициските службеници интервенирале при што дошло и до краток прекин на натпреварот. Подоцна на враќање бил каменуван и автобус на

Read More

По вчерашните тешки судири меѓу „Балистите“ од Тетово и „Варварите“ од Црна Гора СВР Тетово поднесе кривични пријави за 14 лица кои се осомничени дека учествувале во тепачката која се случи покрај магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Сретковскиот мост. При судирот два автобуса на

Read More