Sunday, Jun 7, 2020
HomePosts Tagged "разголени"

Пејачката Мајли Сајрус во јавност често се појавува во гардероба, која повеќе открива, отколку што покрива, а и на Инстаграм објавува фотографии каде најчесто позира со разголени гради. Освен тоа, таа е позната и по контроверзните настапи на своите концерти, со користење на пластични гениталии. Меѓутоа, како што

Read More

Германските олимписки претставнички Јулија Лир (веслање) која веќе освои злато, Изабела Херле (маратонско пливање), Катарина Бауер (атлетика, скок со стап), Надја Приц (велосипедизам - БМХ) и Патриша Золја (пинг-понг) се појавија со разголена фотосесија на списанието Плејбој со цел да ги популаризираат спортовите во кои

Read More

Креативен „твитерџиски“ календар. Твитер календарот за 2016-та година ќе биде промовиран утре во „Јавна соба“, со почеток од 20 часот, а собраните средства од продажната изложба ќе бидат донирани во хуманитарни цели. Фотографиите на календарот се на фотографот Ѕвонко Плавевски, за чија цел седуммина храбри момци

Read More