Sunday, Sep 27, 2020
HomeАНТИСТРЕСШтосноХакери извлекле разголени фотографии од компјутерот на Мајли Сајрус

Хакери извлекле разголени фотографии од компјутерот на Мајли Сајрус

1majli

Пејачката Мајли Сајрус во јавност често се појавува во гардероба, која повеќе открива, отколку што покрива, а и на Инстаграм објавува фотографии каде најчесто позира со разголени гради.

Освен тоа, таа е позната и по контроверзните настапи на своите концерти, со користење на пластични гениталии.

Меѓутоа, како што објавија американските таблоиди, пејачката сега е во паника, откако хакери од нејзиниот компјутер украле фотографиите на кои таа позира гола и ги продале на интернет портали.

Според таблоидите, станува збор за истите хакери, кои претходно украдоа и разголени фотогрфии на Емили Ратајковски, Ема Вотстон и Деми Ловато.

За аферите со хакираните разголени фотографии се огласи само потпаролот на Ратајковски, кој рече дека сликите биле украдени на едно снимање, но набрзо „исчезнале“ од интерент страницата на која биле објавени.