Wednesday, Feb 21, 2018
HomePosts Tagged "фотографии"

Секој ден по социјалните мрежи гледаме позитивни фотографии кои не тераат да заборавина на лошите работи во светот, но дали некогаш сте погледнале фотографија и сте почуствувале грутка во грлото? Овие фотографии не тераат да размислуваме за човештвото и да бидеме благодарни за се’ што  имаме

Read More

The Dronestagram social network  ја објави листата од најубави фотографии за 2017 година. Учесниците се натпреваруваа во 4 категории: Nature, Urban, People и Creativity. Погледнете ги победничките фотографии. Категорија: Nature #1 фотогра : jcourtial #2 фотограф: Calin Stan #3 фотограф: Florian Категорија: Urban #1 фотограф: bachirm #2 фотограф: alexeygo #3 фотограф: luckydron Категорија: People #1 фотограф: Martin Sanchez #2 форограф: helios1412 #3

Read More

Chris “Burr” Martin е комичар, најдобро познат по социјалните мрежи како таткото кој на сатиричен начин ги рекреира фотографиите кои неговата ќерка ги постира на социјалните мрежи. Instagram профилот на овој духовит татко може да го посетите тука.

Read More

Од јазик до култура до општество, дури и нашиот морал и однесување се различни од оние на Блискиот Исток. Тоа што нас ни изгледа сосема нормално на некои места е неприфатливо. Погледнете ги овие преработени фотографии и воочете ја разликата.    

Read More

Кога Jonathan Kubben Quiñonez ја напуштил својата работа како бизнис консултант, ја продал својата кола и купил карта за Куба во еден правец, можеме да претпоставиме дека неговата мајка била загрижена. Jonathan веќе една година патува низ светот и посетува прекрасни места од каде што испраќа „успокојувачки“ фотографии

Read More

Пејачката Мајли Сајрус во јавност често се појавува во гардероба, која повеќе открива, отколку што покрива, а и на Инстаграм објавува фотографии каде најчесто позира со разголени гради. Освен тоа, таа е позната и по контроверзните настапи на своите концерти, со користење на пластични гениталии. Меѓутоа, како што

Read More

Американското федерално истражно биро објави досега невидени фотографии од Пентагон после терористичкиот напад на 11-ти септември 2001-ва година. Речиси 16 години подоцна, фотографиите ги прикажуваат првичните сцени после сомнителниот терористичкиот напад во кој, според САД, терористите на Ал Каеда срушија авион на „Американ Ерлајнс“ во

Read More

Една Австријанка ги тужи своите родители бидејќи на „Фејсбук“ објавиле нејзини фотографии од детството. Оваа 18-годишна ученичка од австриската покраина Корушка се изнервирала бидејќи од 2009 година нејзините родиле објавиле повеќе од 500 фотографии на „Фејсбук“ од нејзиното детство. „Иако тогаш имав 11 години, тие објавија и

Read More