Monday, Jun 29, 2020
HomePosts Tagged "поскапување"

Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ од ноќеска на полноќ се зголемува за еден денар за литар, „еуросупер БС-98“ ќе поскапи за половина денар, додека цената на „еуродизел“ останува непроменета, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 63 денари за

Read More

Пушачите на одредени брендови на цигари од денес ќе треба да платат за 5 денари повеќе за своите кутии, откако е донесена одлука за поскапување на иститите нешто порано од очекуваното постепено поскапување кое требаше да се случи во јуни. Така, за пет денари поскапеа цигарите

Read More

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар, а цената на дизелот останува непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на еуросупер БС 95 ќе биде 62 денари, а на еуросупер БС 98 ќе изнесува 64 денари. За

Read More

Според одлуката што денеска ја донесе Регулаторната комисија за енергетика донесе нова одлука за зголемување на цената на нафтените деривати во износ од два денара. Од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе чини 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 63,5 денари за литар, а

Read More

Нова серија поскапувања на цигарите во Македонија. Веќе неколку дена по ред, поскапуваат најпопуларните брендови на цигари во земјава. Кутија Родео, еден од најпопуларните брендови меѓу македонските пушачи од пред месец дена наместо за 63 се продава за 68 денари. Поскапи се и Давидоф кои сега

Read More

Владата на последната седница донесе одлука за определување на највисоките цени на одделни производи во трговијата на мало на ниво кое се применувало до 5 август 2016 година, односно пред поплавата која оштети илјадници домови и однесени 20 човечки жртви. Цените на флаширана вода, свеќи за

Read More

Пушачите ќе осетат ново поскапување на цигарите кое ќе стапи во петок и дел од полугодишната мерка за зголемување на цените иако постои можност и самите производители да ја компензираат разликата. Зголемување на акцизата за 3 денари по кутија се предвидува за последен пат ова лето.

Read More

Цените на угостителските услуги во мај годинава во однос на мај лани се зголемени за 0,3 отсто, соопшти Државниот завод за статистика. Кумулативно за периодот јануари - мај 2016 година, во споредба со првите пет месеци од минатата година, цените на угоститетлските услуги се повисоки за

Read More

Поскапување на цигарите од денеска, дури од 3 до 5 денари по кутија.Нови цени ќе имаат сите цигари на Тутунскиот комбинат Прилеп, а исто така и најпопуларните Брендови. Поскапуваат и брендовите Европа, Сан како и новите варијации на „Марлборо“ на кои моменталната цена е 90

Read More

Од вчера бензинските пумпи низ Република Македонија ЕУРОСУПЕР БС 95 по литар се точи 57,5 денари, ЕУРОСУПЕР БС 98 за 59,5 денари, а за ЕУРОДИЗЕЛ литарот изнесува 39 денари. Цената на нафтата забележа раст отако Русија потврди дека е подготвена да се состане да разговара

Read More