Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "полициска акција"

Голема полициска акција за апсење дилери на дрога - јавуваат дел од медиумите. Дилерите кои беа уапсени во голема полициска акција во Арачиново, вчера попладне биле спроведени кај судските органи. Акцијата се спроведувала подолг период, а вчера специјалните полициски единици извршиле претреси на повеќе локации. Уапсени

Read More

Во акција на полициската и разузнавачката агенција на Европската унија, Европол за разбивање мрежа за криумчарење мигранти на т.н. западнобалканска рута во рок од 36 часа се уапсени 39 лица, а приведени се 580 мигранти. Во соопштението на Европол се наведува дека во таа акција учествувале

Read More

Вчера претпладне гостиварската полиција извршила претрес во куќата на 30-годишен гостиварец, која запленила хероин спакуван во пакувања подготвени за употреба, изјавува портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Во домот бил затекнат Ф.А, кај кого е пронајдена црна футрола за наочари која ја чувал во панталоните. Во неа имало

Read More

Во координирана акција на полициите на Босна и Херцеговина и на Франција се уапсени 15 лица поради илегална трговија со луѓе и злоупотребување млади жени и деца. Во БиХ се уапсени седум лица, а во Франција осуммина, пренесува Фена. Операцијата е спроведена во реонот на босанските

Read More