Saturday, Sep 26, 2020
HomePosts Tagged "починат" (Page 3)

Доцна синоќа, околу 22:45 часот во болницата во Белград, на 82-годишна возраст почина познатиот актер Бата Живојиновиќ. Оваа вест денеска оддекна во сите медиуми во регионот а Балканот веќе се збогува од актерската легенда. „Почина синоќа околу 23 часот во сон по неколку болести кои му

Read More

Босанката на бизарен начин ги информира роднините и пријателите за смртта на својот татко. Станува збор за Зерина Шакиќ која на својот Фејсбук профил споделила фотографија со починатиот татко, на само неколку минути откако починал. Да ги известам роднините, пријателите, познаниците, дека мојот татко се

Read More

80 годишен човек од Виничко бил пронајден мртов на гробиштата, тој повеќе од 20 дена се водел како исчезнат се` додека во саботата претпладне на селските гробишта во Грљани старецот бил пронајден од соселанец. Станува збор за 80годишниот Трифун А, соопшти МВР. По наредба на

Read More

Почина шеесет и четири годишниот скопјанец Никола С. кој вчера доживеа сообраќајна несреќа на „Рузвелтова“ додека го возел својот велосипед. Иако Итната помошо навреме интервенираше и го пренесе повредениот во Ургентниот центар, велосипедистот не успеал да се соочи со последиците од ударот. Жртвата беше прегазена од автомобил

Read More