Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИсчезнат старец по 20 дена пронајден мртов во виничко Грљани!

Исчезнат старец по 20 дена пронајден мртов во виничко Грљани!

80 годишен човек од Виничко бил пронајден мртов на гробиштата, тој повеќе од 20 дена се водел како исчезнат се` додека во саботата претпладне на селските гробишта во Грљани старецот бил пронајден од соселанец. Станува збор за 80годишниот Трифун А, соопшти МВР. По наредба на јавен обвинител извршен е увид на местото на настанот, а доктор го прегледал телото, по што контатирал дека нема траги на насилство. Телото на починатиот било предадено на семејството за да биде погребано.