Saturday, Jan 9, 2021
HomePosts Tagged "велосипедист"

Иранскиот велосипедист Бахман почина по несреќниот пад за време на трката на Параолимписките игри во Рио де Жанеиро. Под неразјаснети околности Иранецот падна, а по добивањето на медицински третман, почина во болница, најверојатно од срцев удар. – Ова е голем удар за Параолимпиското движење и нашите мисли

Read More

На регионалниот пат Виница-Берово, кај местото викано Говедарски пат, 71-годишен виничанец утринава го загубил животот, информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова. Панајотова појасни дека починатиот виничанец со својот велосипед се движел по регионалниот пат и од засега непознати причини во него удрил камион марка „пежо боксер“,

Read More

Руските видеа кои кружат на интернет се како од посебен универзум, таму важат други закони на природата. Но, ова што ќе го погледнете го менуваат вообичаениот „твист“ каде во сообраќајот има многу гневни возачи, па едни ќе се засилат да се тепаат и неочекувано ќе

Read More

Страшна сообраќајна несреќа се случи вчеравечер во Штип, кога алкохолизиран возач удрил во велосипедист. На крстосницата од улиците „Партизанска“ и „Борис Крајгер“, возило „Алфа Ромео 156“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 37-годишниот Г.Д. удрило во 59-годишниот штипјанец Б.Д. кој се движел со велосипедот и за

Read More

Сообраќајката се случила на патот Гостивар – село Неготино, додека М.Х. (69) од село Добридол, гостиварско, возел велосипед марка „Скот“ покрај патот, а непознато возило, управувано од непознат човек удрил во него и избегал. Во незгодата М.Х. се здобил со тешки телесни повреди по што во

Read More

Сообраќајната полиција соопштува дека вчера се случиле 13 сообраќајни несреќи во кои еден велосипедист е тешко повреден, а уште пет лица се полесно повредени во изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје. Седум сообраќајни незгоди завршиле само со материјална штета.

Read More

Велосипедист загина на сараевските улици по грабеж на банка. Тројца вооружени и маскирани напаѓачи утрово учествуваа во грабеж на Рајфазен банката во Сараево. Двајца од нив влегле во филијалата и испукале еден куршум во плафонот, по што земале од службеникот одредена сума пари. Потоа со автомобил

Read More

Пред еден час на булеварот 8 септември прегазен е човек на шеесетина години. Неофицијално, возилото управувано од жена, го удрило додека се враќало во рикверц. Очевидците велат дека човекот наводно поминал со помали повреди, но сепак е однесен со брза помош. извор:Засе.мк

Read More

Автомобил удри 12-годишен велосипедист во Тетово. Возачот на автомобилот веднаш побегнал од местото на сообраќајката. Детето кое се здобило со телесни повреди е префрлено во тетовската клиничка болница каде му е укажана прва помош, а потоа бил пуштен дома. Полицијата трага по несовесниот возач. Во изминатите

Read More

Автобус удри велосипедист на Илинденска, пред зоолошката градина. Несреќата се случила пред околу еден час, а според првичните информации младото момче се стекнало со тешки повреди од ударот и веднаш со Итна помош било префрлено во Ургентниот центар. фото:Телма

Read More