Sunday, Jun 17, 2018
HomePosts Tagged "Макеоднија"

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се сретнал со сенаторот Кристофер Марфи кого го запознал со реформските активности на Владата и ја истакнал

Read More

Здружението на новинарите на Македонија, Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници и Советот за етика во медиумите на Македонија вчера до Министерството за информатичко општество и администрација доставија забелешки за нацрт – законот за именување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски

Read More

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска преку соопштение од Kомуникацискиот центар на ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ја става во мирување својата политичка активност. „Со цел да се завршат судските постапки кои се во тек, а во кои што кај мене постои лично убедување дека ќе се

Read More

Либерално-демократската партија стравува и предупредува дека блокирањето на евроинтеграциските процеси се најголемата закана за унитарноста на Република Македонија. „Желбата на 75 отсто од граѓаните, Македонија да биде членка на ЕУ и НАТО, е единствен гарант за унитарноста, стабилноста и економскиот просперитет на сите граѓани. Единствените кои

Read More