Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "Лас Вегас"

Според досегашните информации од дипломатско-конзуларните претставништва низ САД, нема пријави за загинати или повредени граѓани на Македонија во нападот во Лас Вегас, информираат од македонското МНР. Оттаму додаваат дека за евентуална потреба, помош или инфoрмации, македонските државјани можат да се јават на дежурниот телефон во амбасадата

Read More

Минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина, која со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.   Голем концерт во Чикаго во хотелот “Hyatt Regency O'Hare“, ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата “The

Read More

Напаѓач пукал кон две лица во Лас Вегас САД, од кои едно лице починало, пренесува полицијата. Напаѓачот се затворил во автобус, а преговарачките полициски тимови се на лице место, пренесува телевизијата СиЕнЕн. Напаѓачот во автобусот е забарикадиран, а нема потврдена информација за втор напаѓач. Автобусот

Read More

Две лица се повредени во вчерашниот пожар кој избувна во еден од најголемите хотели во Лас Вегас, „Космополитен“. Мета на пожарот бил 14-от кат од хотелот, каде што се наоѓа базен. На местото пристигнале 110 пожарникарски возила кои успеале да го изгаснат огнениот пламен за еден

Read More