Saturday, Jun 6, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика(Фото) Северина го постигна американскиот сон

(Фото) Северина го постигна американскиот сон

2

Минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина, која со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.
1

 

Голем концерт во Чикаго во хотелот “Hyatt Regency O’Hare“, ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата “The Chelsea“, кој веќе беше домаќин на некои од најголемите имиња во светот како Лејди Гага, Боб Дилан , Бруно Марс и други.

3

 

Честитки за овој голем успех доаѓа од сите страни, а Северина преку социјалните мрежи, вели дека никогаш нема да го заборавам она што го даде американската публика.