Thursday, Sep 24, 2020
HomeДЕНЕШНАСветВидео: Драма во Лас Вегас – Напаѓачот забарикадиран во автобус, има мртви

Видео: Драма во Лас Вегас – Напаѓачот забарикадиран во автобус, има мртви

las vegas napagac

Напаѓач пукал кон две лица во Лас Вегас САД, од кои едно лице починало, пренесува полицијата. Напаѓачот се затворил во автобус, а преговарачките полициски тимови се на лице место, пренесува телевизијата СиЕнЕн. Напаѓачот во автобусот е забарикадиран, а нема потврдена информација за втор напаѓач. Автобусот е паркиран пред хотелот Космополитен, од каде тврдат дека немаат информација за напаѓачот. Тие велат дека соработуваат со полицијата.