Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "2cellos"

2 Cellos во светот „експлодираа" како Јутјуб сензација во 2011 година, по видеото во кое на две виолончела свират преработка oд Мајкл Џексон. Талентираното дуо од  Хрватска се вивнаа во музичкиот свет, следуваше гостување во ток шоуто на Елен Деџенерис  и тоа два пати во

Read More

Лука Шулич, член на музичкиот состав “2cellos“ наскоро ќе се ожени пренесуваат хрватските медиуми, и изјавија дека кум ќе биде британски музичар Елтон Џон. Лука е во врска со Тамара Загорански од Словенија. Тамара за “Dnevnik.hr“ потврди дека таа и Лука се свршиле и планираат свадба.

Read More