Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВелосипедист удрен со автомобил во Струга

Велосипедист удрен со автомобил во Струга

Вчера на магистралниот пат Струга Ќафасан велосипедист го загуби животот откако бил удрен со автомобил „Спарк“. Од СВР Охрид велат дека велосипедистот чиј идентитет не се открива бил пренесен со тешки повреди во струшката општа болници но, докторите не можеле да му го спасат животот.