Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТригодишно девојче почина во Прилеп

Тригодишно девојче почина во Прилеп

Тригодишно девојче починало утрово, најверојатно од труење со храна. Од прилепскиот медицински центар утрово во 8 часот пријавиле дека е донесено телото на тригодишната Анета Реџеповска. Според првичните изгледи, докторите се соменваат дека се работи за труење со храна.

извор:Прес24