HomeДЕНЕШНАПолитикаТрајковски заминува од УЈП, го наследи Миновски

Трајковски заминува од УЈП, го наследи Миновски

Досегашниот директор Горан Трајковски ќе замине од челната позиција на Управата за јавни приходи, а на негово место ќе биде поставен Кирил Миноски кој го предводеше Државниот пазарен инспекторат.

goran trajkovski

Одлуката е донесена на седница на Владата од каде на Трајковски му се заблагодарија за досегашната служба и квалитетно завршените задачи кои ги извршуваше уште од 2006-та кога ВМРО-ДПМНЕ се врати на власт. Трајковски беше и под голем притисок на опозицијата која во т.н. бомби објави голем број на разговори, а упати и многу критики за работата на оваа институција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com