Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "Велес-Скопје"

Маж загина во сообраќајна несреќа која утринава околу 11 часот се случила на автопатот Велес-Скопје, потврдуваат од МВР за Курир. Според информациите до кои e дојдeно, несреќата се случила кај местото Ајдучка Чешма, кога автомобил „БМВ“ со скопски регистерски ознаки излетал од високиот мост и паднал

Read More

Од вчера претпладне започна со работа и новиот патнички воз на Македонски железници. Потелкото на овој „ин“ воз е од кина и има капацитет од 200 патници. Сообраќа на редовните линии од Скопје за Велес во 9 наутро и на пладне во 13 часот и 20

Read More