Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "Михајловиќ"

Спрскиот тренер Синиша Михајловиќ е именуван за нов тренер на Торино, соопшти италијанскиот клуб. Михајловиќ на клупата на „биковите“ ќе го замни Џампјер Вентура, кој после Европското првенство најверојатно ќе стане селектор на Италија. Торино е шести клуб од Серија А кој ќе го води

Read More

Српскиот фудбалски тренер Синиша Михајловиќ ќе го превземе Торино, пренесуваат италијанските медиуми. Според овие шпекулации, Михајловиќ, кој неодамна беше заменет во Милан, но се уште е под договор со „росонерите“ се договорил со претседателот на Торино Урбан Каир а потпише двегодишен договор вреден милион евра

Read More

Фудбалскиот клуб Милан му се заблагодари на Синиша Михајловиќ за она што го направи за клубот од Милано за време на сезоната која ја помина таму. „Михајловиќ ја има нашата целосна благодарност за работата и посветеноста во текот на оваа сезона“, стои во соопштението на

Read More