Friday, Jan 22, 2021
HomePosts Tagged "Гвинеја"

Националниот тим на Англија до 20 години веројатно се чувствува прилично добро по отворањето на Светското првенство и победата со 3-0 над Аргентина во Јужна Кореја, но Гордиот Албион се спушти на земја по вчерашниот резултат. Голот во второто полувреме на Фикаио Томоро од средината на

Read More

Од Светската здравствена организација (СЗО) велат дека вакцината против еболата покажала 100 процентна заштита во испитувањата и може да го спречи ширењето на смртносниот вирус. Таа била тестирана на илјадници заразени во Гвинеја. ,,Веруваме дека светот е на чекор поблиску во пронаоѓањето на ефикасна вакцина против ебола”

Read More