Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Фикаио Томоро"

Националниот тим на Англија до 20 години веројатно се чувствува прилично добро по отворањето на Светското првенство и победата со 3-0 над Аргентина во Јужна Кореја, но Гордиот Албион се спушти на земја по вчерашниот резултат. Голот во второто полувреме на Фикаио Томоро од средината на

Read More