Monday, Jul 6, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул(Видео) Неверојатен автогол на младите Англичани!

(Видео) Неверојатен автогол на младите Англичани!

New Picture

Националниот тим на Англија до 20 години веројатно се чувствува прилично добро по отворањето на Светското првенство и победата со 3-0 над Аргентина во Јужна Кореја, но Гордиот Албион се спушти на земја по вчерашниот резултат.

Голот во второто полувреме на Фикаио Томоро од средината на теренот и дозволи на Гвинеја да го изедначи резултатот на 1-1 и со тоа да ги доведе Англичаните во незавидна ситуација. Под мал притисок, 19-годишниот Англичанец роден во Канада (производ на академија Челзи), ја почасти репрезентацијата на Гвинеја со автогол со што го изненади својот голман кој не очекуваше дека може од средината на теренот Томоро да му ја врати топката.