Friday, Feb 26, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал(Видео) Шпанија одигра лошо, Германците шампион на Европа!

(Видео) Шпанија одигра лошо, Германците шампион на Европа!

Spain's midfielder Dani Ceballos (C) vies for the ball with Germany's forward Janik Haberer (L) and Germany's forward Maximilian Philipp during the UEFA U-21 European Championship football final match Germany v Spain in Krakow, Poland, on June 30, 2017.  / AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI        (Photo credit should read JANEK SKARZYNSKI/AFP/Getty Images)

Младиот тим на германската репрезентација владее со европскиот фудбал.

Тие вчера вечерта во финалниот натпревар на Европското првенство во Полска во Краков успеаа да ја победат Шпанија со 1-0 со голот на Вејзер во 40-та минута од натпреварот.

Заслужено дојдоа до големата победа, иако немаа голем посед на топката во своите нозе, Германците беа повеќе опасни по голот на Шпанците кои тешко стигнуваа до гол шанса против “Панцирите“.

Во продолженио за оние кој не го гледале финалниот натпревар може да го погледнат голот и најинтересните моменти од овој натпревар.