Monday, May 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаТрагедија: се обеси 20-годишна скопјанка

Трагедија: се обеси 20-годишна скопјанка

besenje_20141025142613

Тажна приказна го потресе Скопје. Млада девојка на само 20 години си го одзеде животот со јаже. Во текот на вчерашниот ден во 13 часот попладне, во болницата Св. Наум Охридски во Скопје, во полициската станица било пријавено дека оолу 10 часот била донесена девојка која пробала да се самоубие со бесење. Името на девојката е Самра Л. Иако лекарите се обиделе да го спасат девојчето, изгледа било предоцна и за жал 20 годишната девојка починала. Причините за ваквиот немилосрден настан уште не се познати, а мртвото тело е дадено на обдукција.