Monday, Jun 29, 2020
HomePosts Tagged "бесење"

Единаесетгодишно момче од Куманово вчера си го одзело животот со бесење. Од СВР Куманово потврдуваат дека станува збор за самоубиство на малолетно дете што се случило во семеен дом на ул. Ѓорѓе Петров во населбата Перо Чичо. Како што соопштија надлежните, момчето било затекнато починато во соба.

Read More

Тажна приказна го потресе Скопје. Млада девојка на само 20 години си го одзеде животот со јаже. Во текот на вчерашниот ден во 13 часот попладне, во болницата Св. Наум Охридски во Скопје, во полициската станица било пријавено дека оолу 10 часот била донесена девојка

Read More

Околу 12 и 30 часот во Прилеп, вчера со во помошна просторија од семејната куќа, Александар В.(31) со бесење си извршил самоубиство. Јавното обвинителство и увидна екипа од Полициската станица Прилеп извршиле увид на местото на настанот. Инаку, со согласност на ЈО, мртвото тело е

Read More

Според податоците на СЗО, секој трет ден во Црна Гора се случува едно самоубиство. Со 17 смртни случаи на 100 000 жители, Црна Гора се наоѓа во горната половина на европската ранг – листа на земји според вредноста на општата стапка на суицид. Во последните пет

Read More

Во Македонија за само неколку дена се случува втора голема трагедија, овој пат во Кочани каде маж најпрво ја тепал својата сопруга и ја прободел со нож во раката, а потоа побегнал од дома. По два дена само се вратил во семејната куќа каде живееле

Read More

Ирачкиот суд денеска осуди 24 луѓе на смрт со бесење во врска со масакрот на 1.700 кадети на воздухопловните сили на Ирак, кој лани во јуни го изведоа милитанти на Исламската држава во близина на Тикрит. Четворица од осомничените биле ослободени, велат од Судот. Денеска

Read More