Thursday, Jul 2, 2020
HomePosts Tagged "состојки"

Рудолф Бреус осмисли метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија. Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), компир (3%) и црвена

Read More

Многумина имаат проблем со бактериите, а особено со Ешерихија коли. Понекогаш лекот се крие во храната. Ви предлагаме едноставен рецепт кои ќе ви помогне да ги убиете бактериите во вашето тело. Состојки: Еден поголем корен од магдонос, еден лимон, 200гр мед, 2дл маслиново масло. Подготовка: магдоносот измијте

Read More