HomeАНТИСТРЕСЕкимПриродни состојки кои ги убиваат бактериите

Природни состојки кои ги убиваат бактериите

Многумина имаат проблем со бактериите, а особено со Ешерихија коли. Понекогаш лекот се крие во храната. Ви предлагаме едноставен рецепт кои ќе ви помогне да ги убиете бактериите во вашето тело.

Состојки: Еден поголем корен од магдонос, еден лимон, 200гр мед, 2дл маслиново масло.

Подготовка: магдоносот измијте го и сомелете го, а исто така и лимонот. Се заедно измешајте, во тоа додадете го медот и маслиновото масло. Ставете го во чиста тегла и затворете.

Примена: Земајте по два пати на ден по една лажица пред појадок и вечера, додека не го потрошите. По завршувањето на терапијата, направете анализа на крвта. Доколку во организмот има уште бактерии повторете го лекувањето со уште еден третман.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com