Friday, Jun 5, 2020
HomePosts Tagged "леукемија"

Рудолф Бреус осмисли метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија. Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), компир (3%) и црвена

Read More

Седумгодишниот Бен Морис од САД повеќе години се борел со тешката болест леукемија која како и за секое друго семејство носи големи предизвици и неизвесни моменти. Сепак, третманот е успешен и неговата мајка Кеси му ја соопштува радосната вест за да ја сними неговата реакција.

Read More

Бугарскиот фудбалски интернационалец Стилјан Петров има неверојатна животна приказна. Пред 5 години беше принуден да се повлече од спортот бидејќи боледуваше од леукемија, но сега успешно ја надмина болеста и се врати на теренот. Тој влезе во игра за Астон Вила на пријателски натпревар против

Read More

Матурантите од средношколскиот центар „Пале“ ја покажале својата хуманост на дело со тоа што средствата во износ од 7600 евра место да ги потрошат на скапа облека ги подариле на деца болни од леукемија. Повеќето од нив за матурата место скапи костуми и фустани облекле

Read More

Вчера во Скопје, младиот и талентиран борач Амир Реџепи на само 19 годишна возраст ја загуби борбата со леукемијата. Членот на „Лирија“ кој во минатото бележеше големи успеси на татамите, овој пат не успеа да ја совлада болеста, која прерано го одвои од својата фамилија. Тажно

Read More

Капитенот на Челзи Џон Тери го плати погребот на осумгодишен навивач на „Сините“, кој неодамна почина после борба со леукемијата. Томи Милер почина на 31 март, после неуспешен обид за трансплатација на коскената срцевина. Локалните медиуми објавија дека Тери прифатил да ги плати трошоците за

Read More

На младо момче по име Лендон Ридл му била дијагностицирана леукемија и од страна на докторите му било кажано дека има само 8-10% шанса за живот за повеќе од еден ден или два. "Целите гради му беа полни со тумори од леукемијата, поради што неможеше да

Read More