Friday, Apr 3, 2020
HomePosts Tagged "Раул Гонзалес"

За шампионскиот тренер на Вардар, Раул Гонзалес, нема пауза тој мора да работи напорно како би ја направил Македонија уште посреќна, да ја однесе на Европското првенство во Хрватска кое ке се игра во 2018 година. Тој го објави поширокиот список на играчи а набрзо

Read More

Ракометната репрезентација на Македонија оствари значајна победа во квалификациите за ЕП 2018 кое ќе се одржи во Хрватска. Во преполниот СЦ „Борис Трајковски“ беше поразена репрезентацијата на Исландсо 30-25 на полувреме (15-13). Новиот селектор успешно дебитираше на клупата и го имаше натпреварот под контрола во

Read More

Нашата најдобра машка ракометна репрезентација доби наследник на досегашниот Лино Червар, денес беше претставен новиот тренер Раул Гонзалес. Како што се и шпекулираше по одењето на Лино, така и се случи шпанскиот тренер Гонзалес, кој исто така го предводи и Македонскиот тим Вардар е нов

Read More