Saturday, Sep 26, 2020
HomePosts Tagged "македонска ракометна репрезентација"

Нашата најдобра машка ракометна репрезентација доби наследник на досегашниот Лино Червар, денес беше претставен новиот тренер Раул Гонзалес. Како што се и шпекулираше по одењето на Лино, така и се случи шпанскиот тренер Гонзалес, кој исто така го предводи и Македонскиот тим Вардар е нов

Read More

Филип Миркуловски кој беше еден од најпожртвуваните играчи во сите дуели за македонската ракометна репрезентација денес ќе го одигра последниот натпревар и ќе се прости од националниот дрес. „Драги мои фанови, почитувачи на македонскиот ракомет, би сакал со сите Вас да споделам дека во среда на

Read More

Вчера беше официјализиран како нова замена за Ивица Обрван, а денеска го имаше своето прво обраќање кон медиумите како нов тренер на македонската ракометна репрезентација. Хрватскиот стратег Лино Червар го презема тренерското кормило по оние турбулентни денови во Гдањск каде репрезентацијата не успеа да се квалификува

Read More

Хрватскиот стратег Лино Червар конечно ќе го превземе кормилото на македонската машка ракометна репрезентација откако РФМ му понуди договор чии детали се уште не се познати. Червар како долгогодишен тренер на РК Металург има одлични познавања за состојбата на македонскиот ракомет и беше фаворит за превземање

Read More

Нашиот Мојсо го одигра последниот меч во дресот на Македонската репрезентација. Во идина нема да го гледаме во црвено жолтиот тим, дресот со број 18 изгледа ќе го земе некој друг. Со солзи во очите и болка во друшата и срцето се поздрави со своите

Read More

Селекторот на македонската ракометна репрезентација го објави списокот на 18 ракометари за ЕХФ неделата во наредниот месец за првиот собир пред ЕП 2016 во Полска, како и за учество на подготвителниот турнир во Хрватска. На списокот ги нема Вугринец и Мојсоски, а шанса ќе им

Read More

Извонредно тешка ждрепка за ракометната репрезентација на Македонија која на Европското првенство ќе игра во група со домаќинот на шампионатот Полска, потоа со актуелениот светски, европски и олимписки првак Франција  и со нашите лути ривали, северниот сосед Србија. Ова е составот на пеколната А група која

Read More