Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "Мареј"

Вториот тенисер во светот Енди Мареј го осввои Вилмблод, совладувајќи го во финалето Милош Раониќ со резултат од 6:4, 7:6(3), 7:6(2). Шкотот со оваа победа стигна својот трет Грен слем во своето 11 финале и потврди дека моментално е единствената сериозна закана за Новак Ѓоковиќ.

Read More

Британскиот тенисер Енди Мареј е прв финалист на Мастерс турнирот во Париз, после не толку лесната победа над Шпанскиот тенисер Давид Ферер. Мареј во првото полуфинале во Париз го совлада Давид Ферер со резултагт од 6:3, 6:4, после нешто помалку од 100 минути игра. Третиот тенисер на

Read More

Енди Мареј понесен од крилјата на првото место кое го освои на Квинс Клаб Турнир, вели дека сега се наоѓа во одлична физичка форма и се чувствува одлично.  „Морате да бидете подобри. Ако не, некој друг ќе го земе вашето место. Физички сум дефинитивно во

Read More