Friday, May 24, 2024
HomePosts Tagged "Голден Стејт"

Стивен Кари кој е еден од најдобрите играчи на денешницата во НБА лигата игра исклучително добро и оваа сезона каде неговиот Голден Стејт ќе проба оваа година да ја совлада екипата на Кливленд во финалето на плејоф. Три сезони по ред во НБА лигата играт

Read More

Кошаркарот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин брилираше во првиот натпревар од четвртфиналето во плејофот против Портланд и малку му беше потребно да оствари трипл-дабл. Сепак "бананата", во која се најде Ноа Вонли го одбележи натпреварот. Грин на средбата со својата енергија ги зарази соиграчите, ја распали публиката

Read More

Тимот од Охајо повторно потфрли против бранителот на трофејот во најсилната кошаркарска лига. Во вториот меѓусебен дуел од големото финале, „воините“ се изборија за триумф со високи 110-77. Кошаркарите на Kливленд го загубија препознатливото темпо на игра некаде во средината од втората четвртина во која имаа

Read More