Monday, Jul 6, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈКошарка(Видео) Топ 10 потези на Стивен Кари во плејофот

(Видео) Топ 10 потези на Стивен Кари во плејофот

stephen-curry-getty-ftr-022316_10ytcexxwg1s7170nvxlcu5a9k

Стивен Кари кој е еден од најдобрите играчи на денешницата во НБА лигата игра исклучително добро и оваа сезона каде неговиот Голден Стејт ќе проба оваа година да ја совлада екипата на Кливленд во финалето на плејоф. Три сезони по ред во НБА лигата играт овие две екипи финале досегашниот учинок е 1-1 дали Кари или пак Леброн Џејм ќе ја освојаат овогодинешната титула во НБА лигата.

Да ги погледнеме најдобрите потези на Кари во плејофот оваа сезона.