HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаМомчиња претепани на концерт на Аца Лукас

Момчиња претепани на концерт на Аца Лукас

Две момчиња биле претепани на концертот на Аца Лукас во салата „Метрополис“. Причината за тепачката е расправа за девојка. Д.С.В. (18) од Скопје флертувал со девојка но, бил предупреден од напаѓачот дека таа му е сестра по што го нападнале со боксови и клоци, а го удириле и со стаклени шишиња.

Додека лежел на земја забележал и дека неговиот другар исто така е претепан и клоцан на земја. Нападот по посетата на градската болница „Св. Наум Охридски“ го пријавиле во полициската станица во Гази Баба. Групата на напаѓачи се сомневаат дека е од село Батинци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com