Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаГрабеж во Гостивар – ограбено казино „Сенатор“

Грабеж во Гостивар – ограбено казино „Сенатор“

Полиција-1

Утрово ококу 3 часот и 20 минути во Гостивар на улица „ЈНА“ поточно во казино „Сенатор“ е ивршена кражба од страна на непознато лице маскирано а воедно и вооружено со ладно оружје.

Од МВР соопштија деа се работи за разбојништво над една вработена во казиното пи што со закана и одзел доста голма сума на пари од околу 50 илјади денари, а веднаш потоа го напуштил местото. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случката.