Sunday, Sep 26, 2021
HomeРЕФЛЕКТОРМедиуми (Page 10)

Скандалозните реални шоуа ги преплавија сите телевизиски канали на Балканот. Конечно, граѓаните на Србија се сетија да се побунат. Тие започнаа онлајн петиција која многу брзо почна да се полни со потписи. Со петицијата бараат реалните шоуа да се укинат бидејќи содржат премногу блуд, неморал,

Read More

Менаџментот на компанијата МПМ која ги издава трите весници, „Дневник“, „Вест“ и „Утрински“, денеска ги известил новинарите и другите вработени дека скалесто се намалуваат платите на вработените поради, како што велат, влошената економска состојба во државава, извести Самостојниот синдикат на новинарите. Станува збор за времено скалесто

Read More

Смешна и иронична анимација за историјата на Соединетите американски држави, преставено како нивните „стравови“ влијаеле на општеството што ги опкружува! Креаторот Харлд Мос од „Flickerlab“, преку оваа анимација ја преставува сензитивноста на Америка кон расизмот низ историјата.

Read More

Азербејџанскиот новинар Расим Алијев го загуби својот живот откако група на хулигани била испровоцирана од негов коментар на Фејсбук, по што го пронашле и претепале новинарот. Напаѓачот на азербејџански Кабала, Џавид Хусеинов, ја прослави победата над кипарски Аполон во третото квалификациско коло од ЛЕ со носење

Read More