Wednesday, Jun 19, 2024
HomeДЕНЕШНАСвет(Фото) Исландската убавица ја зема титулата Мис Еуро 2016

(Фото) Исландската убавица ја зема титулата Мис Еуро 2016

Иако Исланд, најголемото изненадување на овогодинешното европско првенство во фудбал ЕУРО 2016, го напушти натпреварувањето по поразот од Франција, оваа држава, која на многумина им стана фаворит, сепак се избори за една титула.

Арна Ир Јонсдотир има 21 година и на Исланд и ја донесе титулата Мис ЕУРО 2016.

Изборот беше одржан во германскиот град Руст во почетокот на јуни, но нејзините резултати привлекле големо внимание дури откако фудбалската треска се намали. Арна минатата година се закити со уште една титула, Мис Исланд.

island mis1