Wednesday, Jun 3, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаДиректорот на прилепската гимназија – предводник на протестите со униформа

Директорот на прилепската гимназија – предводник на протестите со униформа

prilep direktor gimnazija

По реакциите на родителите и граѓани за злоупотребата на нивните деца и ученици за партиски цели, денеска целиот Прилеп осамна излепен со постери со лидерите на протестите во градот – овјави Плусинфо.

Според прилепчани овие лица се членови на радикално – фашистичката организација која го носи името на народниот херој „Пере Тошев“ кои секоја вечер ги предводат протестите во Прилеп, извикуваат фашистички пораки и се закануваат и заплашуваат луѓе кои не мислат како нив. Сите се вработени во јавните претпријатија или државни установи. Меѓу нив е и директорот на прилепската гимназија Киро Николоски кој ги повикуваше учениците да одат на протестот.
prilep plakati