Saturday, Feb 22, 2020
HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Села пуштен на домашно лекување – поддржувачите го прчекаа пред болницата

Видео: Села пуштен на домашно лекување – поддржувачите го прчекаа пред болницата

sela bolnica

Претседателот на ДР- ДПА, Зијадин Села, денеска беше пуштен на домашно лекување од тетовската болница. Пред болницата беа насобрани граѓани кои го поздравија со аплауз – пренесе Тв 21. Села замина на домашно лекување, а потоа ќе им се врати на работните обврски. Инаку, Села се здоби со најмногу повреди, по упадот на демонтсранти во Собранието на 24 април, кога претепани беа и други пратеници, а имаше и повредени новинари.