Saturday, Aug 15, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузикаШакира со секси спот за Me Enamore со саканиот Пике

Шакира со секси спот за Me Enamore со саканиот Пике

sakira spot

Латино пејачката Шакира го лансираше новиот секси спот за хитот  „Me Enamore“ во кој пее за љубовта со нејзиниот партнер, фудбалерот на Барселона и Шпанската репрезентација Жерар Пике. Ова е втор сингл од нејзиниот нов албум El dorado кој официјално ќе биде пуштен на 26 мај.