Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "Сергеј Трифуновиќ"

Полицијата денеска го уапси 23 годишниот Ф.Ј. поради сомнение дека во фебруари оваа година лажно се претставувал како актерот Сергеј Трифуновиќ користејќи повеќе лажни профили на Фејсбук и така граѓаните ги доведол во заблуда да уплаќаат пари за неговата хуманитарна организација, соопштија од МУП. Како

Read More

Актерот Сергеј Трифуновиќ синоќа беше претепан и изгризан, но властите го фатија насилникот и го открија идентитетот. Се работи за Горан Илиќ 41 годишен маж, кој го претепал познатиот актер Трифуновиќ. Инцидентот се случил пред киоск во Варчар, во Белград, а Илиќ е уапсен и

Read More