Sunday, Aug 2, 2020
HomePosts Tagged "сметка"

главната контра пропаганда која провмрвоските медиуми може да ја изнајдат во денот кога Заев го доби мандатот за формирање на новата влада е дека кога ќе се формира кабинетот на располагање ќе имале 180 милиони евра за нови проекти, но и тековни обврски. Од

Read More

Банкарската сметка на главната уредничка на весникот „Вечер“ Ивона веќе подолго време е блокирана, објави „Фокус“, повикувајќи се на адвокатски извори. Порталот наведува дека адвокат се обидел да наплати долг од Талевска, но не успеал бидејќи извршителот му кажал дека сметката е блокирана. Адвокатот за „Фокус“ изјавил

Read More

Полицијата денеска го уапси 23 годишниот Ф.Ј. поради сомнение дека во фебруари оваа година лажно се претставувал како актерот Сергеј Трифуновиќ користејќи повеќе лажни профили на Фејсбук и така граѓаните ги доведол во заблуда да уплаќаат пари за неговата хуманитарна организација, соопштија од МУП. Како

Read More

„На Излет Кафе сметката е блокирана,причината е КРИМИНАЛНА активност на “нашите инспекции”попозната во изминативе неколку години како ДРЖАВЕН РЕКЕТ. Овој пат сте ја згрешиле вратата!Сите ШТЕТНИЦИ инволвирани во ДРЖАВНИ РЕКЕТИ скоро ќе бидат КАЗНЕТИ,без разлика дал стигнале министри да станат или останале КРИМИНАЛНИ инспекторчиња“, напиша на

Read More

„Дојче банк“ со низа грешки. Во јуни годинава, најголемата германска банка, случајно на сметката на еден клиент префрлила шест милијарди американски долари. Грешката ја направил еден нов вработен кој погрешно ги внел бројките, а неправилноста е исправена за само еден ден. „Дојче банк“ од Франкфурт

Read More

Граѓаните сѐ повеќе посегнуваат по минусот на картичките како наједноставен но и еден од најскапите начини на финансирање. Тоа го покажува фактот што минусното салдо на тековните сметки создадено со пречекорување на платата во првата половина од годината достигна рекордни 96,2 милиони евра, сума која

Read More

Одблокирана сметката на Макпетрол со цел непречена работа на компанијата откако Основното јавно обвинителство ја уважи поднесената жалба. – ОЈО Скопје, постапувајќи по допрен глас (информации објавени во медиумите) во текот на вчерашниот ден прибави дополнителни докази од Макпетрол АД Скопје, од кои се утврди потребата

Read More

По преговарањата на поднесената кривична пријава против 21 лице поврзани со незаконско прелевање на капитал, надлежните институции ја замрзнаа сметката на Макпетрол. Информацијата е потврдена од компанијата. Во меѓувреме од обвинителството потврдија дека е оформен предмет за случајот Макпетрол, но други детали не соопштуваат. Нема информации дали

Read More