Thursday, Jun 4, 2020
HomePosts Tagged "пиротехника"

Хрватските фанови имаа огромна причина за радост на натпреварот против Чешка бидејќи нивните фудбалери водеа со 2 гола разлика и имаа речиси сигурна победа пред да се случи голем пресврт. На неколку минути до крајот дел од навивачите фрлаа пиротехника при што еден редар е

Read More

Скоро 27.000 парчиња пиротехнички средства биле запленети месецов во неколку полициски акции на Бит-пазар. Кривична пријава заработиле две лица, а четворица, меѓу кои и 14-годишно дете ќе одговараат прекршочно, соопштуваат од МВР. Петардите и ракетите се пронајдени во автомобил, на улица и на диви тезги. Со

Read More