Tuesday, May 26, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Хрватска од славје до црн крај на натпреварот со Чешка

Видео: Хрватска од славје до црн крај на натпреварот со Чешка

Czech-Republic-v-Croatia

Хрватските фанови имаа огромна причина за радост на натпреварот против Чешка бидејќи нивните фудбалери водеа со 2 гола разлика и имаа речиси сигурна победа пред да се случи голем пресврт. На неколку минути до крајот дел од навивачите фрлаа пиротехника при што еден редар е повреден, а дојде и до нивна меѓусебна пресметка особено со навивачите кои не сакаа никакви инциденти.

hrvati tepacka

Потоа чесите добија и пенал во 93-та минута за израмнување на резултатот. УЕФА упати и последно предупредување до Хрватска дека ако се повтори и најмал инцидент тие ќе бидат целосно суспендирани од Евро 2016. Инаку досега хрватските навивачи беа едни од највеселите и напозитивните бидејќи заедно навиваа пред натпреварите со своите противници.