Thursday, Apr 9, 2020
HomePosts Tagged "меч"

Прекинат е реваншот од полуфиналето на Купот на Македонија меѓу фудбалските екипи на Шкендија и Вардар откако домашните навивачи “Балисти” влегоа во теренот. Атмосферата зовре кога судијата Ставрев им подели црвени картони на двајцата капитени Хасани и Грнчаров поради недолично однесување по што Балистите влегоа

Read More

Натпреварот меѓу Борусија Дортмунд и Монако кој синоќа беше одложен поради терористичкиот напад на автобусот на германскиот тим се одигра денеска, а заврши со победа на гостите од 3:2. Монако успеа да се избори за важна победа така што ќе има предност на реваншот кој ќе

Read More

Романската тенисерка Моника Никулеску на овогодинешниот WTA турнир во Гвангжу со неверојатен поен успеа да го добие мечот. Тенисерката рангирана на 49-то место во светот во 2.коло ја победи швеѓанката Ребека Петерсон со 2:0 во сетови (6:3,6:2), а финишот е тој што го украси цело

Read More