Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Карпалак"

Со парастос што го извршија свештеници од тетовското архиерејско намесништво на МПЦ ОА и полагање букети цвеќе на местото од загинувањето на десетте прилепски бранители во месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје, денеска беше одбележана 15 годишнината од нападот на армискиот конвој за време на кризата

Read More

Владина делегација предводена од министерот за одбрана Зоран Јолевски денеска ќе положи цвеќе пред спомен-плочата во месноста Карпалак по повод 14 години од загинувањето на македонските бранители. Делегацијата ќе положи цвеќе и пред комплексот „Карпалак“ во центарот на Прилеп, по што министерот Јолевски ќе има обраќање. Десетте

Read More