Wednesday, Sep 23, 2020
HomePosts Tagged "Авганистанец"

17 годишен емигрант по потекло од Авганистан вооружен со секира и нож нападнал патници во воз кој сообраќај низ Јужна Германија, при што се повредени десетина лица, соопшти баварската полиција. Откако возот направил итно кочење напаѓачот се дал во бегство, по што полицијата покренала потера во

Read More

Еден Авганистанец е убиен во насилни судири што синоќа избувнаа во центарот за бегалци и мигранти во Елинико, во јужниот дел на Атина. Според првичните извештаи, како што јави дописникот на МИА од Атина, неименуваниот човек бил избоден со нож и претепан за време на тепачка

Read More