HomeДЕНЕШНАРепубликаШампионот од рингот нов командант на Алфите

Шампионот од рингот нов командант на Алфите

Боксерскиот репрезентативец и шампион на Македонија е назначен за нов командант на полициската единица „Алфа“. Примислав Димовски токму по својата спортска кариера и е најпознат на македонската јавност, но досега има богато искуство во составот на безбедносните сили како припадник на специјалната единица за брзо распоредување „Тигар“.

edinica alfaДимовски доаѓа на чело на позицијата која досега ја извршуваше Ивица Антевски – Пуки, но Управниот суд се уште ги има ставено времена мерка за забрана за именувања и распоредување на началници и управни лица на министерот Спасовски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com